به وبسایت شرکت صنایع پزشکی سرما بهبود سپنتا خوش آمدید

دستگاه سرد کننده نوزادان هیپوکسیک – کارآزمایی ها

طرح ساخت این دستگاه در ادامه موفقیت ساخت دستگاه کلاه سردکننده و برای اولین بار در کشور در شرکت سرما بهبود مطرح گردید و در سال 96 طرح اولیه آن آماده و با اساتید و مراکز مرتبط، طرح موضوع شد. در نهایت در سال 96 با همکاری و ابراز علاقه آقای دکتر حیدرزاده ریاست اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت و رییس NICU بیمارستان ام البنین مشهد، طرح پژوهشی و سناریوی کارآزمایی تهیه و به تایید دفتر سلامت و جمعیت وزارت بهداشت رسید.

دانش فنی بالا و پیچیدگی های ساخت این دستگاه و تامین برخی قطعات خاص از خارج از کشور موجب کندی پیشرفت طرح گردید اما در نهایت در سال 98 نمونه اولیه این طرح ساخته شد و تست آن آغاز گردید.
در فاز نخست، تست دستگاه بر روی مانکن حرارتی (thermal mannequin) تعریف شده بود که بدلیل تحریم (کاربرد نظامی این مانکنها) و قیمت بالا، کارشناسان شرکت نهایتا خود نمونه ساده ای از این مانکن را طراحی و ساختند و تست عملکردی روی این مانکن انجام گردید.
در فاز دوم، تست حیوانی دستگاه شامل تست دوام عملکرد و تست ایمنی دمایی با همکاری موسسه سرم سازی رازی مشهد بر روی نمونه خرگوش با موفقیت انجام شد.

ان شاءالله فاز سوم و نهایی کارآزمایی که بر روی نمونه انسانی می باشد در ابتدای سال 99 در بیمارستان ام البنین مشهد انجام خواهد شد.